Edincik Fm Forum Sitesine Hos Geldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edincik Fm Forum Sitesine Hos Geldiniz

Edincik Fm Forum Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Windows 7 Kurulum

YazarMesaj
Admin
Admin

Windows 7 Kurulum Empty
MesajKonu: Windows 7 Kurulum   Windows 7 Kurulum Icon_minitimePaz Ocak 03, 2010 12:04 am

Adım adım Windows 7 Kurulumu... Kurulumdan önce yapamımız gereken bir kaç adım var. Öncelikle elimizde olması gereken Windows 7 CD’ si yada DVD’ sine ihtiyacımız olacak. ikinci olarak Windows 7’ yi kuracağımız bilgisayarın donanımsal olarak Windows 7′ yi desteklemesi gerekiyor.. Bilgisayarınızın Windows 7 donanım uyumluluğunu buradan öğrenebilirsiniz..son adımda ise BIOS’ tan CD/DVD-ROM sürücüsünün Boot edilmesini sağlamamız gerekiyor..
Not : BIOS’ tan nasıl boot edildiğini anakartınızını kullanım klavuzuna yada web sitesinden öğrenebilirsiniz.
Windows 7 Kurulum CD/DVD’ si yerleştirip DVD-Room boot ettiğinizde resimde görüldüğü gibi “Press any key to boot from CD or DVD” yazısını gördüğünüzde Enter tuşuna basın..

Windows 7 Kurulum 1501wi10

Kısa bir süre sonra Windows 7 kurulum ilk yükleme ayarı Dilinizin ve diğer tercihlerin yapıldığı ekran karşımıza geliyor burada Windows 7 Beta olduğu için bir kaç dilde çıktığı için Dil Ayarı English olarak gelicektir. Biz bunu Türkçe olarak değiştirmemiz gerekiyor. İkinci olarakta Klavye ayarı gerekiyor Klavyeyide Türkçe ve Q olarak değiştiriyoruz.

Windows 7 Kurulum 1501wi11

I accept the license terms kutusunu onayladıktan sonra next tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz..

Windows 7 Kurulum 1501wi12

Burada Windows diğer işletim sistemlerini kullanıp bu işletim sistemlerini güncellemek istiyorsanız Upgrade seçiyorsunuz. Farklı bir sürücüye ikinci işletim sistemi olarak kurmak istiyorsanız Custom (advanced) seçmeniz gerekiyor..

Windows 7 Kurulum 1501wi13

Ben Custom geçerek farklı bir sürücüye Windows 7 kurmaya tercih ettim.

Windows 7 Kurulum 1501wi14

Drive options ( advanced ) tıkladığınızda resimde görüldüğü gibi Delete, format, New kısımlar açılıyor bu açılan kısımlar ile diskinizi bölümlendirebilir yada var olan bölümleri silip biçimlerdirebilirsiniz.. bu işlemlerden sonra Windows 7 kurulması istediğiniz disk bölümünü seçerek Nex diyerek kurulumu başlatın.

Windows 7 Kurulum 1501wi15

Kurulum işlemine başladı bir üst kısımda Windows 7′ nin kurulmasını istediğiniz bölüme Windows 7 gerekli dosyalayıp gerekli kurulumu yapıyor..

Windows 7 Kurulum 1501wi16

Windows 7 Kurulum 1501wi17

Kurulum işlemi bitti bilgisayar yeniden başlatmak için hazırlanıyor..

Windows 7 Kurulum 1501wi18

Windows 7 Kurulum 1501wi19

Windows 7 Kurulum 1501wi20

Kurulum işlemi bitti sizden bir kullanıcı oluşturmanız isteniyor..

Windows 7 Kurulum 1501wi21

Oluşturulan kullanıcıya şifre belirlemenizi isteniyor.

Windows 7 Kurulum 1501wi22

Elinizde Windows 7 için etkinleştirme numaraları varsa girebilirsiniz.

Windows 7 Kurulum 1501wi23

Windows 7’ nın ilk açılışta güncelleştirilmesini isteyip istemediğini soruyor burada Önerilen ayarları seçebilirsiniz.

Windows 7 Kurulum 1501wi24

Saat ve tarih ayarlarını seçin.

Windows 7 Kurulum 1501wi25

Kendinize bir ağ türü belirleyin.

Windows 7 Kurulum 1501wi26

Seçtiğiniz ağ türüne göre Picture, Video, Music gibi klasörlerin diğer bilgisayarlar paylaşıp paylaşmayacağını belirliyorsunuz ve ağ parolasını veriyor bunu bir yere not alınız

Windows 7 Kurulum 1501wi27
http://www.edincikspor.com

Windows 7 Kurulum
1 sayfadaki 1 sayfası