Edincik Fm Forum Sitesine Hos Geldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edincik Fm Forum Sitesine Hos Geldiniz

Edincik Fm Forum Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bandırma Ticaret Meslek Lisesi

YazarMesaj
ckasikoglu

Bandırma Ticaret Meslek Lisesi Empty
MesajKonu: Bandırma Ticaret Meslek Lisesi   Bandırma Ticaret Meslek Lisesi Icon_minitimePerş. Eyl. 16, 2010 11:58 pm

Bandırma Ticaret Meslek Lisesinin Kuruluşu; Önce Sayın Servet TARHAN’ın şahsi çalışmaları ile Ticaret Lisesi Koruma Derneği kurulmuş ve 1963-1964 Öğretim yılında Ticaret Odasının üst katında özel olarak eğitim ve öğretime başlamıştır.

Özel Ticaret Lisesinin ilk Müdürlüğünü Servet TARHAN yapmış. İkinci yıl müdürlüğe Bandırma’nın eski öğretmenlerinden merhum Ragıp KURAL getirilmiştir.

İki yıl özel olarak eğitim verdikten sonra 11.10.1965 tarihinde Müdürler Komisyonu kararı ile Resmi Ticaret Liseleri arasına alınarak, okul Müdürlüğüne Eskişehir Ticaret Lisesi Müdür Baş Yardımcısı Remzi ALTINOK atandı. Okulumuz o zamanki adıyla Ticaret Lisesi 1965-1966 Öğretim yılında ilk mezunlarını vermiştir. 1966-1967 Öğretim yılındaki kayıtlar fazla olduğundan,Ticaret Odası üstünde ikinci bir sınıf açılmış, 1 Daktilografi salonu, bir memur, müdür ve sekiz öğretmen, 67 öğrencisi ile eğitim ve öğretimine devam etmiştir.

Daha sonraki yıllarda Ticaret Lisesine Bandırma’lıların ilgisi artmış, öğrenci sayısı artınca Muhsin OZAR’a ait bir bina kiralanmış ve sınıf sayısı 5’e çıkartılmıştır.

Bu arada Ticaret Odası ve Ticaret Lisesi Koruma Derneği tarafından bu günkü bina için girişimlerde bulunulmuş, Belediye ve şahıslardan bina yeri alınarak inşaata başlanmıştır. Bu günkü Ticaret Lisesi binası 5.500.000. Türk Lirasına mal olmuştur. 1976-1977 Öğretim yılında yeni binada okul eğitim ve öğretime başlamıştır. Halen bu binada eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

1977-1978 Öğretim yılında Akşam Ticaret Lisesi açılmış. İlk sene 21 öğrenci kayıt yaptırmıştır. Akşam Ticaret Lisesi 1985-1986 öğretim yılında kapatılmıştır. 1986-1987 öğretim yılında okulumuzun orta kısmı açılmıştır. 1994-1995 öğretim yılında bina yetersizliği nedeni ile orta kısım kapatılmıştır.

1993-1994 Öğretim yılında okulumuz bünyesinde Anadolu Ticaret Meslek Lisesi açılmış ve bu okulumuzda 1996-1997 yılında ilk mezunlarını 43 kişi olarak vermiştir.

Okulumuzda halen 16 Derslik, 3 Bilgisayar Salonu, 1 Fizik-Kimya Laboratuarı, 1 Kütüphane, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Daktilografi salonu bulunmaktadır. Okulumuzda 1 Müdür, 1 Müdür Baş Yardımcısı, 4 Müdür Yardımcısı, 60 Öğretmen, 1 Memur ve 1 Hizmetli görev yapmaktadır. Eğitim ve öğretimin daha iyi seviyelere taşınması için Okul-Aile Birliği ile uyumlu olarak çalışmalar sürdürülmektedir.

Bandırma Ticaret Meslek Lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bandırma Teknik Ve Endistrü Meslek Lisesi-Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi
» Bandırma Kız Meslek Ve Teknik Lisesi
» Edincik Recep Gencer Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi Ve Endistrü Meslek Lisesi
» Bandırma ŞMG Lisesi
» Kemal Pireci Lisesi