Edincik Fm Forum Sitesine Hos Geldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edincik Fm Forum Sitesine Hos Geldiniz

Edincik Fm Forum Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bandırma Teknik Ve Endistrü Meslek Lisesi-Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi

YazarMesaj
ckasikoglu

Bandırma Teknik Ve Endistrü Meslek Lisesi-Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Empty
MesajKonu: Bandırma Teknik Ve Endistrü Meslek Lisesi-Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi   Bandırma Teknik Ve Endistrü Meslek Lisesi-Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi Icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 12:02 am

kulumuz, 1946 – 1947 öğretim yılında Bandırma’ lı hayırsever Merhum Süleyman ŞEKER beyefendinin bağışladığı binada TESVİYECİLİK, DEMİRCİLİK ve MARANGOZLUK meslek dallarında sanat erbabı yetiştirmek üzere ORTA SANAT MEKTEBİ adı altında eğitim ve öğretime başlamıştır.
Daha sonra ise şimdiki yerinde 7549 metrekarelik alan üzerine 1952 yılında derslik ana bloğu ve Metal İşleri atelyesi, 1968 yılında atelyeler bloğu, 1978 yılında dershaneler bloğu yapılarak bu günkü fiziki durumuna getirilmiştir.
4113 sayılı Kanun’ la MESLEKİ VE TEKNİK ÖĞRETİM MÜSTEŞARLIĞI’ nın kurulmasıyla sanat okullarına büyük önem verilmiş, çalışma imkanları geliştirilmiştir.
Bu arada Bakanlığımızın kararıyla okullarımızın adı ERKEK SANAT ENSTİTÜSÜ olarak değiştirilmiş, ileri bir eğitim ve öğretim programı uygulanmaya başlanmıştır.
Geçen süreç içerisinde okullarımıza kız öğrencilerin de alınmasıyla adı Türkiye genelinde bir kere daha değişerek ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ adını almıştır.
1977 – 1978 öğretim yılında okulumuza 4. bölüm olarak ELEKTRİK BÖLÜMÜ , 2004 – 2005 öğretim yılında da 5. bölüm olarak ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ BİLGİSAYAR YAZILIM BÖLÜMÜ açılmıştır. Daha sonra 2005 – 2006 öğretim yılında ANADOLU MESLEK LİSESİ BİLGİSAYAR YAZILIM BÖLÜMÜ , 2008 – 2009 öğretim yılında da DENİZCİLİK ANADOLU MESLEK LİSESİ ÇELİK GEMİ YAPIMI BÖLÜMÜ eklenmiştir.
Okulumuz bünyesinde 1987 – 1988 öğretim yılında açılan TEKNİK LİSE MAKİNE BÖLÜMÜ ve 2010-2011 Öğretim yılında açılan ELEKTRİK-ELEKTRONİK BÖLÜMÜ öğrencilerine Mesleki ve Teknik Bilgilerle birlikte yoğunlaştırılmış fen programı uygulanarak Üniversiteye geçişleri için imkan sağlanmaktadır.
2005 – 2006 öğretim yılından itibaren okulumuzdaki tüm bölümlerin öğretim süreleri 4 yıla çıkarılmış, bölümlerimizin isimleri de AHŞAP TEKNOLOJİSİ ALANI , MAKİNE TEKNOLOJİSİ ALANI , ELEKTRİK – ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI , METAL TEKNOLOJİSİ ALANI , BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI , ÇELİK GEMİ YAPIMI ALANI olarak değiştirilmiştir.
Halen okulumuz BANDIRMA ANADOLU MESLEK LİSESİ - DENİZCİLİK ANADOLU MESLEK LİSESİ - TEKNİK LİSE - ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ile birlikte AÇIK ÖĞRETİM MESLEK LİSESİ’nin ilgili alanları ile kendisini günün çağdaş bilgi ve teknolojisi ile donatıp geliştirerek BANDIRMA TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ-DENİZCİLİK ANADOLU MESLEK LİSESİ adı altında geleceğin gençlerini yetiştirmeye devam etmektedir.

Bandırma Teknik Ve Endistrü Meslek Lisesi-Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Edincik Recep Gencer Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi Ve Endistrü Meslek Lisesi
» Bandırma Kız Meslek Ve Teknik Lisesi
» Bandırma Ticaret Meslek Lisesi
» Bandırma ŞMG Lisesi
» Kemal Pireci Lisesi