Edincik Fm Forum Sitesine Hos Geldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Edincik Fm Forum Sitesine Hos Geldiniz

Edincik Fm Forum Sitesi

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bandırma ŞMG Lisesi

YazarMesaj
ckasikoglu

Bandırma ŞMG Lisesi Empty
MesajKonu: Bandırma ŞMG Lisesi   Bandırma ŞMG Lisesi Icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 12:00 am

TARİHÇEMİZ-

1933 Eylül’ünde şimdiki binada Özel Ortaokul olarak açılmıştır.22 Nisan 1951 gecesi Kore’de şehit düşen Bandırma’nın kahraman evladı Mehmet Gönenç’in adı Maarif Vekaletinin 14.08.1952 gün ve 238 sayılı kararı ile okula verilmiştir.
1954-55 ders yılında kurulan Bandırma Özel Lisesi vekaleti 28.08.1956 gün ve 220.1/405 sayılı kararı ile resmi hale gelmiş, 24.09.1956 tarihinde “BANDIRMA ŞEHİT MEHMET GÖNENÇ LİSESİ”adı altında bütün sınıflarda öğretime başlamıştır.
1956 yılında mevcut binanın güney tarafına altı dershane üç atölyeden ibaret kısım eklenmiş,bina bu günkü halini almıştır. Fiziki kapasitesi dar olan Eski Lise binasının ihtiyaca cevap veremeyeceği anlaşılınca “Lise Yaptırma ve Yaşatma Derneği” adı altında bir dernek kurulmuştur.
Bu Dernek: Başkan-Cevat SALTIK İkinci Başkan-Kemal GÖKNUR Muhasip-Osman OKAN Üye-Osman SÜMER’den teşekkül eden yönetim kurulu ile hemen faaliyete geçmiş,yeni Lise binası yaptırmak için çalışmalara başlanmıştır.
İlk olarak Askerlik Şubesi arsasından 10.000 m2’ lik bir kısmı Milli Savunma Bakanlığı’ndan yeni bir Lise binası yapılması için Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis ettirilmiştir. 29 Ekim 1959 günü yeni binanın temeli atılmıştır.
Kültür sever Bandırma halkının ve kurumların yardımı ile 18 dershane 3 Laboratuar ve 1 atölye ile beraber 30 odalı , 4 katlı kaloriferli birinci bloğun inşaatı bitirilmiş, 8 sınıf eski Lise binasında bırakılarak 2 Mayıs 1963 günü Milli Eğitim Bakanı Sayın Şevket Raşit Hatipoğlu ve seçkin davetlilerin huzurunda öğretime açılmıştır.
1969’da 10 dershane,2 Laboratuardan ibaret ek inşaat bitirilmiş aynı yıl içinde Milli Savunma Bakanlığı’ndan 2000 m2 lik bahçe yeri alınmış ve çevre duvarı yapılmıştır. 1994-1995 Öğretim yılından itibaren Yabancı Dil Ağırlıklı Lise bölümü açılmıştır.
Bandırma Şehit Mehmet Gönenç Lisesi’nde Kapalı Spor salonu, Sinevizyon odası, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuarları, Zümre odaları Resim Atölyesi,iki öğretmenler odası, iki kantin, Konferans salonu, Okul Rehberlik servisi, Kütüphane, öğrenci ve öğretmenlere hizmet vermektedir.
Okulumuz, Almanya’nın Unna Eyaleti’ndeki Kamen Lisesi ile “KARDEŞ LİSE” bağları kurmuş olup,her yıl karşılıklı öğrenci ve öğretmenler her iki kültürü ve eğitim sistemini tanımakta , Türk-Alman dostluğuna,Türkiye’nin tanıtılmasına katkıda bulunmaktadır.

-VİZYONUMUZ-

Okulumuzun 55. Kuruluş Yılında (2011) Milli Eğitim Bakanlığı’nın Toplam Kalite Yönetimi Çerçevesinde “Yılın En Kaliteli Okulu” Ödülünü Almak

-MİSYONUMUZ-

Öğrencilerimizi; ****** ilkeleri ve inkılâpları doğrultusunda milli değerlere sahip, evrensel boyutta düşünebilen, bilimsel bir eğitim ve öğretim anlayışı ile hem bir üst kuruma hazırlamak, hem de iş ve toplum hayatına, uygarlığın gerektirdiği nitelikte değişime ve gelişmeye açık, nitelikli öğrenmeyi öğrenen bireyler olarak yetiştirmek

Bandırma ŞMG Lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bandırma Teknik Ve Endistrü Meslek Lisesi-Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi
» Bandırma Ticaret Meslek Lisesi
» Bandırma Kız Meslek Ve Teknik Lisesi
» Edincik Recep Gencer Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi Ve Endistrü Meslek Lisesi
» Kemal Pireci Lisesi